Чому виникає помилкова вагітність у кішок
До захворювань, пов’язаних із порушенням гормонального фону, ветеринари відносять і хибну вагітність. У цьому не заперечують і генетичний чинник. Що ж це за недуга така і чи може вона статися і з улюбленою кішечкою?
Симптоми помилкової вагітності у котів
Багато ветеринарів пояснюють, що помилкова вагітність у кішок – це захворювання, спричинене грубим гормональним дисбалансом. Звичайно, таке явище серйозно впливає на загальний стан здоров’я тварини і може викликати небезпечніші захворювання.
Головні ознаки помилкової вагітності у кішки:
- Після закінчення періоду тічки, тварина вважає себе заплідненою, приблизно через два місяці імітують пологи і починають вигодовувати неіснуючих дитинчат.
- В результаті у самок часто з’являється молоко, застій якого сприяє появі маститів, а іноді пухлин.
- Підвищується температура тіла.
- Спостерігаються порушення психіки тварини. Так, самка починає будувати житло для своїх малюків, потрошити оббивку диванів та крісел.
Дуже часто «псевдомами» приймають за своїх новонароджених дитинчат будь-які пухнасті та м’які предмети, які відразу ж починають переносити з місця на місце в зубах. Буває іноді, що вони навіть починають захищати своїх малечу від господарів. Зрідка зустрічається і така картина: двоє дорослих кішок починають гру «дочки-матері». Найсумніше те, що таке явище може часто повторюватися.
Звісно, стає цікаво, у чому полягає причина такої поведінки? Відповідь досить проста: сильно розвинений інстинкт продовження роду, який у тварин проявляється набагато сильніше, ніж у людини. До того ж, такий інстинкт поширюється як на своє потомство, а й у чуже. А найцікавіше те, що усиновлення сиріт та опіка не є винаходом людини. Люди таким чином копіюють своїх братів молодших, які вигодовують чужих дитинчат або допомагають іншим мамам.
Потрібно згадати і те, що у тварин існує й протилежна тенденція – вбивати чужих дітей. Пояснюється це тим самим інстинктом продовження життя. Поведінка кішки часто залежить від багатьох факторів: від характеристик характеру, кількості молока. Також прагнення вбивати нерідне потомство часто виникає у котів.
Чи потрібна помилкова вагітність кішкам?
Таке питання викликає чимало дискусій. Здавалося б, яке значення такого захворювання? Адже материнські почуття кішки розвинені настільки, що вона здатна допомагати вижити іншим малюкам. І все-таки природою не дарма задумано таке явище: резерв кішок, що годують, ніколи не завадить.
Давно відомий поділ котячої спільноти на головну кішку-маму та другорядні ланки – її численне потомство. Період вигодовування домашньої кішки може тривати до трьох місяців. Хоча трапляються випадки, коли кошеня не хоче відмовлятися від молока протягом року.
Коти часто створюють житла (гнізда), де по черзі годують малюків: спочатку старші за рангом, а потім вже молодші. Все це робиться для охорони своєї території від чужинців.
Причини виникнення несправжньої вагітності
Однак на появу помилкової вагітності у тварини впливають такі фактори:
- Спадковість – кішок ділять на представниць із великою кількістю молока та з маленьким.
- Навколишнє середовище – стресові ситуації, викликані достатньою кількістю їжі і відсутністю потомства, сприяють зникненню молока у самки, що годує.
- Особливостей характеру – так уже повелося, що не лише серед людей спостерігаються добрі та погані матері, а й серед царства котячих.
- Інші фактори – наявність неподалік чужих малюків посилює вироблення молока.
Варто зазначити, що собаки найчастіше потрапляють у зону ризику. Пов’язано це з досконалішим механізмом продовження роду. Також собаки тісніше пов’язані з оточенням і з собі подібними створіннями.
Часто помилкову вагітність викликають невдалі в’язки, після яких кішка не запліднюється.
Якщо хочете уникнути такого неприємного явища, зверніться до фахівця-ветеринара. Хорошим профілактичним засобом є не перегодовування кішки. Однак при цьому спадковий фактор все ж таки може зіграти свою роль.