Батьківщиною цієї кімнатної рослини є Африка та Азіатські країни, але згодом вона стала доступною всім, завдяки досягненням селекціонерів. У нормі бегонія цвіте через 2 місяці після посадки. Ось основні причини, чому вона не цвіте та що з цим робити.
Від чого залежить цвітіння бегонії: коли чекати на квіти
Перші бутони можуть з’явитися, коли з нічна температура досягатиме не нижче 15 градусів ℃. Для запилення потрібні жіночі квіти та чоловічі. Як тільки відбувається запилення, у квітки, що відцвітає, формується коробочка з насінням.
Час цвітіння бегонії залежить від сорту. У більшості з них бігонія цвіте з квітня по листопад, але є сорти, що не цвітуть. Вони розмножуються живцями, а ще у них незвичайне листя і малюнки на них. Якщо сфотографувати лист та подивитися на характеристику сорту. Є сорти, що цвітуть протягом року і навіть узимку.
Бегонія ділиться на кілька сортів:
- Елатіор: цвіте протягом півроку взимку;
- Вічноцвітіння: цілорічне цвітіння;
- Ампельні: літнє цвітіння;
- Бульбові: з березня до листопада.
Якщо бегонія не цвіте, причини можуть бути такими.
Холодне повітря
Бегонія чутлива до холоду. Через тривале перебування на протягу бутони не формуються. Варто виміряти денну температуру у приміщенні. Якщо вона нижча за 23 градуси, бегонія цвісти не буде.
Для формування бутонів потрібна температура повітря не менше 23 ℃ та відсутність протягів.
Порушення технології поливу
Бегонія вимагає вологого та теплого повітря, наближеного до тропічного. Якщо квіти не формуються під час цвітіння, причиною може бути:
- Сухе повітря;
- Надлишковий полив, особливо холодною водою;
- Недостатній полив;
- Погана мінералізація ґрунту.
Вирішення проблеми: зволоження повітря, зміна поливу, регулярне додавання підживлення. Для бегонії рекомендуються такі добавки: монокалійфосфат, 3 компоненти (цукор, дріжджі та лимонний сік) та деревна зола. Підходять суміші для квітучих рослин.
Бегонію поливають 1 раз на тиждень узимку, влітку 2-4 рази на тиждень.
Нестача світла
Бегонія потребує розсіяного світла. Чим яскравіше листя і суцвіття рослини, тим більше воно потребує світла. Але не варто ставити горщик під пряме проміння. І тут на ній з’являться опіки.
Рішення: поставити квітку на освітлену сонцем ділянку, але уникати яскравого сонячного світла.
Шкідники
Вони витягають життєві сили з рослини, що негативно впливає на цвітіння. Найбільш небезпечними вважаються попелиця, довгоносик та павутиновий кліщ. Цих шкідників легко помітити на листі, особливо на їхньому виворітному боці.
Рішення: павутиновий кліщ, попелиця та інші небезпечні комахи не терплять інсектицидів. Обробивши пагони, можна назавжди позбавитися їх.
Часта зміна місць
Бегонія не любить переміщення. Якщо горщик переставляти, вона не дасть бутонів і може їх скидати. Найкраще поставити її у вологе, освітлене місце. Через кілька місяців бегонія формуватиме бутони.
Відсутність відпочинку
Після цвітіння рекомендується обрізати жіночі квітки, щоб рослина була у спокої. Тоді воно відновить сили та починає формувати нові бутони.
Висновки
Існує кілька причин, чому бегонія не цвіте. Щоб розібратися в цьому, потрібно перевірити температуру повітря, наявність шкідників, особливості сорту рослин та скоригувати полив. Це дозволить бегонії зміцніти і скоріше порадувати своїми яскравими квітами.