7 порад, як відреставрувати стару меблеву стінку

У багатьох будинках досі стоять радянські «стінки». Ці вантажні шафи роблять приміщення похмурим, але зберігають у собі масу речей. Не позбавляються їх з кількох причин.

По-перше, сучасні меблі коштують купу грошей, по-друге, викинути стару – залишитися без численних поличок і шафок. По-третє, для деяких “стінка” є пам’ятним предметом. Наприклад, якщо отримано було на весілля як подарунок від батьків. Також рука не піднімається викинути старомодні меблі, якщо за ними ганялися по всьому місту або стояли в нескінченній черзі. Проте за ці 10-15 років шафи та стелажі встигли втратити презентабельний вигляд. Але повернути колишній лиск можна. Запасіться будівельними матеріалами та терпінням. Процес реставрації буде нешвидким.

1. Пофарбувати та викинути

Не бійтеся братися за оновлення старих меблів. Якщо результат вас розчарує, то з’явиться зайвий привід позбавитися від мотлоху. Фарбування радянської стіни вимагає серйозних підготовчих робіт. В основному, меблі того часу були лаковані. І фарбувати у такому вигляді її неможливо. Щоб змінити колір, треба спочатку позбавитися лаку. Візьміть грубий наждачний папір і пройдіться по всій поверхні старих меблів. Обробляйте вздовж волокон. Потім зметіть пил пензлем. Не користуйтеся на цьому етапі ганчіркою, інакше ви заженете в щілини або подряпини все сміття. Додайте до кондиції важкодоступні місця. Ще раз пройдіться пензлем, а потім уже протріть вологою ганчірочкою. Дочекайтеся, коли шафи висохнуть.

2. Ґрунтовка

Деякі обходяться без неї, вважаючи, що дерево добре вбирає фарбу. Це так, але без ґрунтовки з часом колір померкне, і відходитиме покриття. Ви зрозумієте, що всі зусилля були марними. Не полінуйтеся і покрийте меблі ґрунтовкою. Нанесіть лише один шар цього засобу за допомогою пензлика і залиште до повного висихання.

3. Вибір фарби

Найкраще для цієї роботи підходить акрилова фарба. Вона практично не має запаху, добре «дружить» із кольором і швидко сохне. Також за бажання її можна змити. Це зручно під час фарбування. Якщо ви помітите помилку, то легко виправте її, змивши дефект звичайною водою. Але чим більше випаровується волога, тим міцніше фарба стає. Не мийте поверхню спочатку, щоб покриття зафіксувалося.

4. Інструменти

Для фарбування знадобиться або кисть або валик. Спробуйте, яким інструментом зручніше вам працювати. Деякі вважають за краще наносити фарбу губкою. Тоді покриття стає нерівним, набуває цікавої фактури. Під час припинення роботи не забудьте промити пензлики або валики.

Якщо фарба застигне, вона зашкодить їх. Хоча відмити засохлу водно-дисперсійну основу просто, інструменти все одно будуть зіпсовані.

5. Вибір відтінку

Тут все індивідуально. Віддайте перевагу кольору, що сподобався. Але якщо у продажу ви не знайдете потрібного відтінку фарби, то не біда. Купуйте білу основу та кольоровий колір. Змішайте їх, щоб отримати бажаний тон. Але будьте обережні, додавайте колір по краплині, щоб не переборщити.

6. Фарбування

Переконайтеся, що основа не підсохла, а відтінок добре розмішаний. Якщо ви відчуваєте, що фарба занадто густа, то додайте трохи води. Для легкого покриття достатньо нанести один шар. Тоді виникне ефект старовини. Якщо вам необхідно отримати фабричний результат, то дочекайтеся висихання першого шару і нанесіть другий. Покриття буде щільним і закриє всі недоліки старих меблів. Щоб створити ексклюзивні предмети інтер’єру, скористайтесь технікою декупажу. Виріжте з серветок вподобаний візерунок і приклейте за допомогою ПВА на потрібну поверхню. Замаскуйте межі наклейки акриловою фарбою.

7. Лакування

Щоб сміливо проводити вологе прибирання, результат варто закріпити лаком. Якщо ж блиск в інтер’єрі вам не подобається, то скористайтеся матовим засобом. по всіх поверхнях. Коли шар лаку висохне, повторіть процедуру.

Коли садити моркву на відкритому ґрунті для гарного врожаю

посчитать площадь стен

Як порахувати площу стін перед ремонтом?