Підлогомийна машина не відноситься до техніки першої необхідності, але іноді вона просто незамінна. Наприклад, у випадках регулярного сильного забруднення, значних площ або обмеженого часу для збирання. набагато простіше.
Що врахувати при виборі машини для підлоги?
Насамперед необхідно орієнтуватися на площу, що підлягає збиранню. В інструкції до подібної техніки завжди вказують її продуктивність, тобто, скільки квадратних метрів підлоги машина зможе помити за годину.
Не варто економити і купувати агрегат впритул, краще залишити невеликий запас на випадок непередбачених обставин розширення площі, що обслуговується, або непередбачених забруднень. Бувають такі ПП, як засмічення або прорив каналізації, наслідки яких потрібно прибрати максимально швидко і ретельно.
Продуктивність це головний, але не єдиний параметр правильного вибору машини для підлоги.
Коштують такі агрегати недешево, тому перед покупкою необхідно врахувати усі тонкі моменти:
- бажану частоту збирання;
- розмір та вага машини;
- наявність водопроводу, каналізації та вільних розеток;
- тип покриття для підлоги;
- доступність та ціну запчастин та витратних матеріалів;
- необхідність полірування підлоги;
- наявність додаткових щіток у комплекті та можливість докупити їх окремо;
- час заряду та роботи машини на акумуляторі.
Також потрібно продумати зручність і можливість прибирання таких непростих місць, як сходи, ескалатори, ліфти, простір за парапетами і огорожами.
Основні параметри підлогомийних машин
Крім продуктивності, такі агрегати мають ще кілька значущих характеристик, які необхідно врахувати:
Продуктивність
Цей параметр розраховується усереднено. Формулою для розрахунку служить ширина балки, що всмоктує, перемножена на швидкість руху машини. Якщо перший параметр незмінний, швидкість руху оператора може бути різною. Вона залежить від тяжкості агрегату та часу, витраченого на перемикання подовжувачів та заміни води. Велике значення мають свобода переміщення, необхідність маневрувати між предметами, що стоять на підлозі, та повторно проходити найбільш забруднені ділянки. Ці особливості слід врахувати при розрахунку оптимальної продуктивності вашої майбутньої поломойки.
Місткість баків
Великий обсяг баків дозволяє рідше переривати збирання для заміни води, але збільшує вагу машини. Також потрібно мати на увазі правовий аспект. Трудовий кодекс регламентує граничну вагу, яку можуть піднімати (з переміщенням або без нього) службовці на робочому місці. Для чоловіків та жінок цей параметр визначено окремо.
Так, для жінок (а вони найчастіше працюють прибиральницями) максимально дозволена вага із переміщенням вантажу становить 10 кг. Якщо піднімати та переносити тяжкості доводиться частіше двох разів на годину, ця норма знижується до 7 кг. Любителям у всьому мінімізувати витрати годі було забувати, що з порушення трудового кодексу передбачена адміністративна відповідальність.
Спосіб харчування
Апарати, що працюють від мережі, вигідно відрізняються вагою, габаритами та привабливою ціною. Незручності складає лише довгий провід, що заважає як самому оператору, так і людям, що проходять повз.
Якщо прибирати доводиться в багатолюдному місці протягом робочого дня торговельних залах, загальних коридорах, холах, акумуляторна машина краща.
Крім того, провід можуть перетиснути каблуком або ненароком висмикнути з розетки, ним можна зачепити і перекинути предмети, що стоять на шляху. Підлогомийні машини, що працюють від акумуляторів, позбавлені цих складнощів, але мають свої. Це час автономної роботи.
Вибираючи акумуляторну модель необхідно точно прорахувати час її роботи. В іншому випадку доведеться закінчувати прибирання по-старому з відром і шваброю.
Щітковий вузол
Один із головних вузлів представлений двома видами щіток: дисковими або роликовими (циліндричними). При виборі насамперед враховують характер покриття для підлоги. Дискові щітки мають невелику швидкість обертання трохи більше 200 обертів на хвилину. Це обмеження обумовлено тим, що за більшої швидкості брудна вода під впливом відцентрової сили починає розбризкуватися.
Проте така конструкція має велику площу прилягання до підлоги, що підвищує миючу здатність. Поломийки з дисковими щітками комплектуються додатковими насадками різної жорсткості від грубого очищення до тонкого полірування.
Також вони краще для роботи на нерівній поверхні. У роликових щіток менше площа взаємодії з поверхнею, але є дві істотні переваги вони набагато ефективніше справляються із прибиранням дрібного сміття (його засмоктує під час руху роликів) та складних поверхонь. Наприклад, рельєфне покриття у тренажерному залі або ковролін краще вимиє машина з роликовим механізмом. Для збору сміття, що потрапляє, в них передбачений спеціальний сміттєзбірник.
Всмоктувальна балка
Цей пристрій складається з гумових лез та всмоктувальної системи. Воно діє за принципом водогону під час миття скла. Гумові леза збирають розмитий бруд, який потім всмоктується в приймач для використаної води, залишаючи за собою чисту і практично суху підлогу. Чим ширша балка і вища всмоктувальна здатність, тим паче продуктивна дана модель поломойки. До інших характеристик відносять рівень шуму, наявність сидіння для оператора та дизайн підлогомийної машини.