замена масла в раздаточной коробке

Як замінити олію в роздаванні?

Заміну масло слід проводити через кожні 45 тисяч км пробігу. Самостійно замінити олію можна скориставшись спеціальною інструкцією.

Які основні функції?

Роздавальна коробка розподіляє (роздає) крутний момент між провідними мостами, а також сприяє включенню та вимкненню переднього моста. У багатьох моделях автомобілів роздавальна коробка повинна включати додаткову коробку, яка в свою чергу збільшує момент, що крутить, для провідних коліс, це свого роду доповнення до функцій коробки передач.

Сама конструкція роздавальної коробки може мати відмінності, все залежить від марки та моделі автомобіля. Це вал, ланцюгова та знижувальна передачі, а також вали приводу передньої та задньої осі. Але вся ця система з часом виходить з ладу, внаслідок чого буде потрібно заміна олії в роздавальній коробці.

Перед тим як замінювати олію в роздаванні, необхідно перевірити її рівень. Для цього потрібно взяти ключ-шестигранник на 10 і на 24; ємність, в яку могло б уміститися як мінімум 1 літр масла, що зливається; Традиційний шприц.

Якщо рівень масла знижений, але не сильно, його можна повністю не змінювати. Достатньо за допомогою шприца доповнити недостатню частину рідини. Після завершення процесу слід щільно закрутити пробку контрольного отвору. Обов’язково при перевірці рівня олії слід звернути увагу на стан алюмінієвої шайби. Вона може бути сильно обтиснута – у цьому випадку потрібна її моментальна заміна. Однак, у деяких випадках доповнення потрібного рівня олії неможливе або, просто, вже неприйнятно, буде потрібно його повне зливання і затока нового.

Як замінити олію в роздаванні?

Потрібно знайти зливний отвір у автомобілі. Найчастіше воно знаходиться на картері роздавальної коробки передач, недалеко від контрольного отвору. Після цього слід підставити заздалегідь підготовлену ємність для олії і відкоркувати пробку зливного отвору. Починається процес вершки олії. Після того, як вся рідина злита (потрібно дочекатися повного спустошення отвору) можна починати заливати масло в роздавальну коробку (процедура аналогічна його перевірці). Як тільки рівень масла починає досягати кромки, слід завершити процес доливання і повернути пробку назад.

Іноді олія може відразу повністю злитися. У цьому випадку необхідно застосувати вакуумний шланг, він сприятиме повному зливу олії. Але слід використовувати виключно вакуумний інструмент, тому що тільки в цьому випадку його стінки не стискатимуться. Один кінець засовується в заливний отвір редуктора до того моменту, поки він повністю не впреться в дно, інший – бажано підключити до вакуумного насоса, якщо такого немає, тоді доведеться створювати розрядження за допомогою легень. Шланг рекомендується взяти достовірніше для того, щоб масло не змогло потрапити в насос або людина не наковталася його. Перед заливкою нової олії краще прочистити отвір за допомогою спеціальної рідини. Її на якийсь час слід залити, а потім повністю злити.

Після того як вся процедура заміни масла буде виконана, потрібно влаштувати пробну поїздку. Її мета – простежити за відсутністю течій олії через пробку. Якщо все-таки виявлені краплі олії, необхідно знову провести розбирання та збирання в тій же послідовності. Як тільки всі течії будуть усунені, можна цілеспрямовано використовувати автомобіль.

Як заморожувати та розморожувати м’ясо?

Як зняти радіатор пічки?