Що потрібно знати для створення першокласного газону?
Ландшафтні роботи
Ландшафтні роботи Насамперед, необхідно підготувати ґрунт. Для цього на першому етапі потрібно усунути бур’яни та максимально очистити ґрунт від сторонніх тіл (великих каменів та коренів). Для видалення бур’янів найчастіше використовують спеціальні розчини (Граунд, Торнадо та інші), які розчиняють у воді та після цього проливають ділянку, призначену під газон. Процес знищення бур’янів може тривати від одного до двох тижнів.
Після того, як бур’яни будуть винищені, можна приступати до перекопування ґрунту. При перекопуванні необхідно ретельно вибирати кореневища бур’янів, інакше результат може не потішити, а навпаки, засмутити вас газон вийде нерівним, горбистим. Перед перекопуванням необхідно внести в ґрунт мінеральні добрива, і тільки потім перекопувати.
Завершивши перекопування ділянки, потрібно пропушити грунт граблями, тим самим ми досягаємо максимально рівної поверхні, що також буде тільки на користь майбутньому газону.
Посів
Далі можна висівати приготовлену суміш насіння на поверхню ґрунту. Посів виробляють вручну, широкими рухами розкидаючи насіння площею ділянки. Після посіву необхідно злегка перемішати насіння в ґрунті за допомогою граблів, рухами хрест-навхрест.
Потім необхідно провести ущільнення посівного матеріалу в грунті за допомогою невеликих широких дощечок, закріплених на ногах або легким прокочуванням за допомогою ручної ковзанки. .
Після цього періодично перевіряти стан газону на окремих ділянках під укривним матеріалом на наявність знову пророслих бур’янів, не віддалених при прополюванні та на результативність сходів посівів. Тут можна трохи розповісти про сорти газонів. Зараз у продажу з’явилося безліч сортів та видів газонів, від універсальних до спеціалізованих (спортивний – Спорт Універсал та інші).
Суміш насіння для газону
Можна зібрати суміш насіння для газону самостійно. Для цього достатньо знати деякі сорти насіння рослин, що підходять для формування газону. До таких культур відносяться: тонконіг луговий, мітлиця пагоноподібна, костриця червона. Норма посіву будь-якої газонної суміші становить переважно близько 20-40 грам на 1 кв. метр.
Скошування та полив
Ну і, звичайно ж, не слід забувати про найважливішу частину створення вашого прекрасного газону скошування та полив. Скошування зазвичай проводять, коли висота трави на газоні сягає 10-12 сантиметрів. При цьому дуже важливо щоразу скошувати траву на тому самому рівні (зазвичай 4-6 сантиметрів), ретельно спостерігаючи за тим, щоб не залишалося нескошених пагонів.
Косити газони можна газонокосаркою, але якщо така відсутня, то і звичайною косою. Полив має бути рясним, тому що в спекотний літній час трава газону швидко вигоряє. Бажано поливати газон 1-3 рази на тиждень, у вечірній час, щоб максимально зволожити пагони та коріння.
І найважливіший аспект при скошуванні не лінуйтеся відносно часто косити ваш газон, від цього залежить його густота і шовковистість. Адже пухнастим і м’яким газоном так приємно і корисно прогулятися босоніж, або пограти вам і вашим дітям. Важливу частину догляду за газоном становить підготовка до зимових морозів. Для цього у вересні-жовтні газон скошують з розрахунком, що він не відросте до морозів вище 6-7 см.
Існує маса різновидів газонів, сортів насіння для посіву, а ще готові рулонні газони.