Доглядати домашнього равлика — це одне задоволення. Равлик не вимагає багато уваги і зовсім не вибагливий. А також це відмінний варіант для людей, які не переносять шерсть тварин, а також постійні годування. Равлик же мовчазний і його можна навіть залишати один на випадок поїздки.
За простотою догляду равлик обходить навіть не вибагливу черепаху. Хоч вони такі й самостійні, але все одно вимагають догляду, хоч і мінімального.
Інструкція з догляду за равликом
Будиночок для домашнього равлика не потребує особливих витрат. Можете зробити житло для улюбленця з будь-якого пластикового, головне, щоб він був більший за розміри равлика для зручного пересування. Об’єм контейнера, що рекомендується, приблизно повинен становити 5 літрів.
Якщо у вас є скляний бокс (акваріум), це ще краще. Контейнер потрібно накривати кришкою з вентиляційними отворами. Також кришка служитиме перепоною і не дасть виповзти цікавому равлику.
Дно контейнера потрібно присипати ґрунтом – субстрат із торфу, подрібненого кокосового волокна підійде для ахатани. Також як ґрунт для домашнього равлика можна використовувати звичайний ґрунт з великою домішкою піску або звичайний мох.
Товщина цього шару повинна бути такою, щоб слимак міг вільний в ньому сховатися
.
Домашні равлики дуже люблять вологу, тому намагайтеся, щоб повітря не пересихало, інакше равлик впаде в сплячку. Обприскуйте стінки контейнера водою і поставте ванну з водою в молюсками.
Годувати равлика потрібно близько 3 разів на тиждень. Їдять вони практично всі: овочі, фрукти, листя салату та капусти, трави, огірки. Також варто давати равлику кальцій, тому що він необхідний для розвитку. Купити його можна в зоомагазині або перемолоти за допомогою кавомолки шкаралупу яєць і отриманий порошок дати равлику.
Підтримуйте чистоту в акваріумі – мийте його кожні два тижні і змінюйте ґрунт раз на місяць. Ще равликів купають під струменем трохи теплої води — переважно це стосується гігантських ахатин. Дотримуючись всіх цих простих порад, ви знатимете як доглядати за домашнім равликом.