Олеандр – це така знахідка! Уявіть собі: вічнозелена рослина з яскравими, майже казковими квітами та тонким ароматом. Воно ідеальне для тих, хто любить красу, але готовий трохи попрацювати заради неї. Так, олеандр вимагає уваги, але він щедро віддячить вам розкішним цвітінням.
Умови вирощування олеандру
Олеандр – справжній сонячний фанат! Чим більше світла, тим щасливішим він буде. Південне вікно – його улюблене місце. А влітку, якщо у вас є балкон або сад, дайте йому трохи волі винесіть на свіже повітря. Тільки закрийте від вітру, щоб він не застудився.
Що стосується температури, тут все просто: влітку +20 … +28 ° C – комфортна температура для цього жителя півдня. А ось взимку йому потрібен відпочинок, така собі міні-відпустка при +8…+15°C. Це важливо для квіткових бруньок, тому прохолоду ігнорувати не можна.
Полив та вологість
З водою для олеандра все легко: влітку – рясно, щоб грунт залишався вологим, але не мокрим. Важливо уникати застою води, це йому табу. Взимку ж зменште темп, поливайте рідше.
Олеандр спокійно переносить сухе повітря, але періодичне обприскування йому сподобається. Особливо у спеку — маленький душ, і він знову щасливий.
Ґрунт та пересадка олеандру
Ви знали, що олеандр любить смачний і поживний грунт? Йому ідеально підійде суміш дернової та листової землі з додаванням піску та перегною.
Молоді олеандри пересаджують щороку, навесні. А якщо ваш красень вже дорослий, то раз на 2-3 роки цілком достатньо. Головне – акуратність. Його коріння не любить грубості, а дренажний шар на дні горщика обов’язковий, інакше почнуться неприємності.
Добрива для олеандру
З березня по вересень ваш олеандр потребуватиме вітамінів. Добрива для квітучих рослин раз на два тижні — і ви побачите, як він почне пишно цвісти.
Обрізання та формування крони
Олеандр — не з тих, хто боїться ножиць. Восени, після того як він відцвіте, або напровесні можна сміливо підстригти його. Пагони коротшайте на третину — так він краще розгалужуватиметься. Тільки пам’ятайте: сік олеандра отруйний. Одягайте рукавички і не чіпайте обличчя, поки працюєте з ним.
Розмноження олеандру
Хочеться, щоб удома було більше олеандрів? Чи не проблема! Розмножити його найпростіше. Зріжте навесні або влітку невелику втечу (10-15 см), підсушіть зріз і поставте його у воду. А якщо хочете швидше, посадіть у суміш піску та торфу. При температурі +20…+25°C перші коріння з’являться за кілька тижнів.
Шкідники та хвороби
Як і будь-яка інша квітка, олеандр може стати жертвою шкідників. Тля, павутинний кліщ чи щитівка — ось хто йому псує життя. Порятунок – інсектициди або перевірені методи, на зразок мильного розчину.
Грибкові захворювання найчастіше пов’язані з переливом. Тому пам’ятайте: поливайте з розумом, а не за настроєм і не забувайте про вентиляцію.
Запобіжні заходи
Так, олеандр рослина красива, але хитра. Якщо у вас вдома є діти або тварини, тримайте горщик поза їх досяжністю.
Ось і все! Олеандр не такий складний у догляді, як здається. Але його цвітіння – це справжня нагорода за вашу турботу. Спробуйте, і він точно стане вашим улюбленцем!