Придбання нового автомобіля – завжди хвилююча та важлива подія у житті автолюбителів, яка супроводжується не лише приємними емоціями, а й довкола документальних формальностей при його купівлі. Такий етап як оформлення поліса є, як правило, добровільним видом страхування, тоді як ОСАЦВ має обов’язковий характер. Зазвичай КАСКО включає максимальний пакет страхових послуг, навіть якщо доведена вина особи, чий автомобіль став учасником ДТП, а також пропонує захист від угону.
Період дії поліса
За термінами, які поширюються на період дії поліса, можуть бути запропоновані кілька варіантів від 3 місяців до 1 року, все залежить від побажань та можливостей клієнта, чим довше часовий інтервал угоди, тим меншою буде вартість поліса. Найбільш популярна страховка терміном на 1 рік, оскільки при оцінюванні КАСКО з таким періодом клієнт може заощадити.
Види страхування КАСКО
Види такого страхування поділяються на два напрями:
- Повний (класичний) захист включає аварійні ситуації, викрадення, псування третіми особами та інші форс-мажорні обставини. Відступом від загальних правил допускається розстрочка платежів та передбачені знижки.
- Неповний захист (з франшизою) передбачає часткове страхування лише тих видів ризиків, які на розсуд автовласника будуть значнішими. У такому полісі встановлюється або умовна або безумовна франшиза. Відповідно ціна такого поліса буде набагато меншою, ніж повний захист.
Особливості страхування для кредитних автомобілів
Величезне значення має той факт, чи буде оформлено машину в кредит або придбано за готівку. Банки, що надають кредит на нове авто, можуть наполягти на повній страховій програмі, щоб убезпечити себе від можливих ризиків, і лише за таких умов будуть готові надати кредит. Як виняток можна спробувати узгодити часткове КАСКО з невеликим розміром франшизи. У будь-якому випадку, питання про оформлення КАСКО вирішується за обопільною та індивідуальною угодою обох сторін. Якщо ж автомобіль купується власним коштом, то необхідність страхування залишається виключно за автовласником.
Ціна та фактори, що впливають на вартість
2021 року середня ціна на КАСКО коливається від 7 до 38% з урахуванням загальної вартості нового авто. Інтервал таких показників не зафіксований у законодавстві, що дозволяє компаніям розраховувати КАСКО на власний розсуд. На підсумкову вартість поліса впливають такі параметри, як:
- Вік водія та стаж. Недосвідчені автолюбителі виявляються частіше в зоні ризику, ніж старше покоління.
- Систематична зміна цін у велику прогресію на запчастини для автомобілів з пробігом.
- Збільшення вартості валюти та її нестабільність на російському ринку автопрому.
Переваги КАСКО
Оформлення полісу КАСКО на нове авто навіть часткове від певних видів ризиків, дає його власнику певну впевненість. Якщо настає страховий випадок, то автовласник не матиме фінансових ресурсів на усунення пошкоджень, дані витрати покриє страхова компанія. Щоб уникнути неприємних ситуацій та фінансових втрат, важливо не тільки ретельно підходити до вибору страхової програми, але й бути відповідальним, наприклад, дотримуватися швидкісного режиму та не порушувати ПДР.