почистить утюг

Як почистити праску в домашніх умовах від пригару?

Щоб очистити праску від дрібних забруднень, не потрібно докладати особливих зусиль. Достатньо його «замочити». У звичайний таз налити на півсантиметра води – щоб вона не потрапила в механізм праски – і поставити праску відмокати.

Якщо на прасці не просто пригар, а гар, то без спеціальних засобів не обійтися. Підійде будь-який порошок для миття посуду.

До очищення тефлонової або алюмінієвої праски такий метод не підходить. І все-таки найкращий засіб для очищення будь-якої праски спеціальний олівець . Його легко можна придбати в магазині побутової техніки або відділу побутової хімії. Достатньо провести кілька разів по розжареній поверхні праски і видаляться найскладніші і застарілі забруднення. Засіб абсолютно безпечний.

Якщо негарна пляма вже з’явилася, то не потрібно відразу кидатися в паніку, і бігти за новою праскою. матеріалів: нержавіючої сталі, тефлону, алюмінію, кераміки. Деякі користуються ще чавунними прасками, вважаючи, що краще за них ніхто не впорається зі стрілками на штанах або з пліссе Тефлоновий і алюмінієвий праски мають ніжну підошву, і поводитися з ними потрібно дбайливо.

Тому для очищення краще використовувати засоби сучасної побутової хімії. Легше впоратися з плямою пригару на поверхні підошви прасок із металокераміки та сталі. Вони не бояться чистки абразивними засобами, але дряпати їх також не рекомендується. З чого не було б зроблено праску, чистити треба з максимальною обережністю.

Праска в теплому вигляді так само очищається за допомогою будь-якого миючого засобу для посуду та харчової соди .

Змішати, добре розвести водою, щоб сода не була грудочками, нанести на підошву праски за допомогою губки. Якщо отвори для випуску пари, їх обробляють вушними паличками. Можна скористатися звичайним господарським милом. Нанести густий розчин на підошву і залишити праску остигати. Цей спосіб не бажано застосовувати для прасок з «ніжних» матеріалів, оскільки засохлий шар потрібно видалити пластиковим скребком для посуду. Натомість він знімає навіть застарілі плями. Пригар на прасці з нержавіючої сталі легко видаляється оцтом. Змочити щільну губку або рогожку та протерти теплу поверхню. Бажано виконувати цю дію в масці, щоб не надихатися випарами.

Якщо підошва праски тефлонова чи алюмінієва, то рогожку замінюють ватним тампоном, а оцет – нашатирним спиртом, змішаним із перекисом водню. До захисної маски доведеться додати окуляри, щоб не пошкодити очі. Випари токсичні. Більш довга, але менш небезпечна процедура, очищення підошви з «ніжного» матеріалу лимонним соком. Розрізають лимон, протирають підошву спочатку часточкою, потім м’якою ганчірочкою і повторюють процедуру, поки повністю пригар не відійде.

Як відкрити пляшку без штопора чи відкривашки? (Відео)

почистить гранат

Як правильно почистити гранат?